Outsourcing – co warto o nim wiedzieć?

Outsourcing zyskuje na popularności i ma coraz więcej zwolenników. Ciekawi Cię to, skąd powstał pomysł na tego typu działalność? Outsourcing swoje korzenie ma przede wszystkim w ciągłym dążeniu pracodawców do obniżenia kosztów działalności przedsiębiorstwa. Jego istotnym plusem jest również możliwość uniknięcia formalności związanych z rekrutacją i sprawami kadrowymi.

Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy to podstawa dobrze funkcjonującego biznesu, rekrutacja zajmuje jednak wiele czasu oraz wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na czym zatem w praktyce polega outsourcing?

Outsourcing – na czym polega?

Według definicji outsourcing to wynajęcie firmy zewnętrznej, która ma za zadanie wykonać poszczególne obowiązki związane z prowadzeniem firmy. Najbardziej popularną odmianą outsourcingu jest outsourcing pracowniczy, czyli zatrudnianie właściwych ludzi, których kompetencje są adekwatne do wykonania konkretnych zleceń lub projektów.

Usługi outsourcingu w zakresie zatrudniania pracowników realizowane są przede wszystkim przez doświadczone agencje pośrednictwa pracy. Taka agencja w imieniu klienta prowadzi rekrutację oraz zajmuje się załatwieniem wszelkich innych formalności w imieniu pracodawcy. Agencja pracy tymczasowej we Wrocławiu to miejsce, w którym znajdziesz doświadczonych profesjonalistów, którzy pomogą Ci znaleźć odpowiednich specjalistów do Twojej firmy!

Outsourcing z punktu widzenia pracodawcy

Jakie są korzyści dotyczące outsourcingu z punktu widzenia pracodawcy? Decydując się na outsourcing, pracodawca zyskuje przede wszystkim poprzez oszczędność czasu oraz pieniędzy. Do oszczędności finansowych dochodzi również oszczędność czasu – procesy rekrutacji trwają zwykle długo i wiążą się z wieloma formalnościami.

Outsourcing pozwala na przeniesienie tych czynności na agencję pracy, która wyposażona jest w odpowiednią wiedzę na temat procesów rekrutacji oraz najlepsze narzędzia do ich prowadzenia. Tymczasowa agencja pracy podpisuje w imieniu pracodawcy umowę z pracownikiem i dba o dopełnienie wszystkich formalności, również tych związanych z wypłatą wynagrodzenia. Czy przyszły pracownik również czerpie korzyści z outsourcingu?

Outsourcing z punktu widzenia pracownika

Wbrew pozorom outsourcing to nie tylko korzyść dla pracodawcy, ale również dobre rozwiązanie dla samego pracownika. Przede wszystkim kandydat ma dzięki niemu większe szanse na zgodne ze swoimi wymaganiami i umiejętnościami zatrudnienie.

Agencje pośrednictwa pracy mają wiele kontaktów z pracodawcami, zazwyczaj gromadzą w swoich bazach wiele ogłoszeń z różnych branż i regionów. Z tego względu dzięki outsourcingowi pracownik ma dostęp do bogatej oferty ogłoszeń. Ogromnym plusem jest to, że szansę na znalezienie odpowiedniej pracy mają nie tylko doświadczeni specjaliści, ale i osoby stawiające pierwsze kroki na rynku pracy.

Outsourcing pracowniczy to forma zatrudniania pracowników, która niesie korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i przyszłych pracowników. Zazwyczaj outsourcing prowadzony jest przez agencję pracy tymczasowej. Powinna być to firma, która specjalizuje się w tego typu usługach oraz posiada w swoim zespole pracowników, którzy wiedzą, jak prawidłowo przeprowadzić proces pozyskiwania nowych pracowników.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *