Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Po wysłaniu dużej ilości CV i listów motywacyjnych okazuje się, że zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Po opanowaniu pierwszej radości przychodzi stres związany z odpowiednim przygotowaniem do tego spotkania. Dlatego przygotowaliśmy dzisiejszy tekst, w którym dowiesz się, jak odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby przyniosła ona oczekiwane efekty.

Po pierwsze – dobre przygotowanie teoretyczne

Na samym początku dokładnie zapoznaj się ze swoją przyszłą firmą – sprawdź, czym dokładnie się zajmuje, jakie obecnie wdraża projekty oraz czym się cechuje. Warto również zapoznać się z produktami czy usługami, które firma oferuje. Postaraj się również dowiedzieć czegoś na temat Twojego potencjalnego stanowiska pracy. Dobrze także, jeśli dowiesz się jak najwięcej informacji również o średnich zarobkach w branży, dzięki czemu łatwiej będzie Ci negocjować swoje wynagrodzenie.

Po drugie – odpowiedni wygląd

Na rozmowę kwalifikacyjną powinieneś ubrać się przede wszystkim elegancko oraz schludnie. Tego dnia musisz wyglądać profesjonalnie, aby sprawić dobre pierwsze wrażenie. Postawmy zatem na stonowane kolory w postaci bieli, czerni, granatu czy odcieni szarości. Warto również pod względem koloru oraz biżuterii ograniczyć się do zupełnego minimum.

Po trzecie – szacuj czas każdego

Na rozmowę należy przyjść oczywiście o czasie, a nawet nieco wcześniej, ale nie zbyt bardzo – 5 lub 10 minut będzie wystarczające. W tym czasie znajdziesz dokładnie miejsce, w którym będzie odbywać się rozmowa oraz nieco ochłoniesz przed wejściem. Jeśli naprawdę nie jesteś w stanie dotrzeć na miejsce, a zależy Ci na tej rozmowie – poinformuj o tym potencjalnego przyszłego pracodawcę. Weź ze sobą wszystkie dokumenty, które mogą Ci się przydać. Z pewnością warto mieć przy sobie certyfikaty potwierdzające dane umiejętności czy świadectwa pracy.

Jak przygotować się na rozmowę z zagranicznym pracodawcą?

Wiele osób boryka się z problemem związanym z odpowiednim przygotowaniem na rozmowę kwalifikacyjną za granicą, gdy podjęliśmy pracę poza granicami naszego kraju. Zastanawiamy się wówczas co zrobić, aby odpowiednio się przygotować. Tutaj zasada jest taka sama jak w wyżej wymienionych wskazówkach. Przede wszystkim należy odpowiednio się ubrać, aby prezentować się elegancko oraz przygotować się na pytania o firmę, swoje stanowisko, obowiązki oraz poprzednie doświadczenie i miejsca pracy.

Jeśli szukasz zatrudnienia za granicą, z pewnością należy odpowiednio szukać na wybranych serwisach oraz portalach ogłoszeniowych. To właśnie tam znajdziemy wiele ogłoszeń związanych z naszym zawodem oraz zainteresowaniami. Polecamy wybrać niepopularne kierunki wyjazdu, gdzie mamy znacznie większe szanse na znalezienie odpowiedniej dla siebie pracy. Dlatego praca w Czechach Europa.Jobs może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *