Nie tylko Paryż. Miasta we Francji, gdzie warto zamieszkać

Zastanawiasz się, czy przeprowadzić się do Francji? Z pewnością jest to kraj, w którym warto zamieszkać. Przeczytaj, o jakich miejscach warto pomyśleć.

Paryż – stolica Francji

Chcesz przeprowadzić się do Francji, a pierwsze co przychodzi ci na myśl to Paryż? Paryż ma z pewnością plusy, jak i minusy, jest miastem turystycznym, tętniącym życiem, ale jeżeli nie lubisz tłoku, może warto pomyśleć o mniejszych miastach, a nawet niewielkich miejscowościach!

Życie w mieście we Francji!

Każdy z regionów Francji ma swoje zalety, niesamowite miejsca, zabytki, muzea, zamki, sztukę, kuchnię, które warto odkryć, gdy znajdziemy swoje miejsce. Większymi miastami we Francji są: Nantes, Tuluza, Montpellier, Lyon, Bordeaux, Limoges, Lille, Nicea, Strasburg. Francja dzieli się na trzynaście regionów (m.in. Normandia, Nowa Akwitania, Bretania, Kraj Loary), które podzielone są na departamenty, a te na gminy. Należy wspomnieć również o departamentach zamorskich, czyli terytoriach zależnych od Francji m.in.: Martynika, Gwadelupa, Gujana Francuska, w przyszłości możesz wybrać się tam na wakacje!

A może francuska wieś?

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem dużych miast, możesz zdecydowanie poszukać pracy w małych miasteczkach, czy na wsi. Początki mogą być trudne, a praca niezgodna z kwalifikacjami, ale znalezienie pracy jest możliwe! Na wsi twoje życie będzie znacznie wolniejsze, warto zintegrować się z lokalną społecznością, co pozwoli ci również poprawić twój francuski. Nawiązywanie kontaktów jest bardzo ważne, z pewnością poczujesz się pewniej w wybranym miejscu, poznasz lokalne zwyczaje, staniesz się częścią społeczności.

Język francuski – dlaczego warto się go uczyć?

Z pewnością, jeżeli planujesz rozpocząć nowe życie we Francji ćwicz swój francuski, powtarzaj słówka, jeżeli masz czas zapisz się na kurs, czy poszukaj lekcji w szkole językowej, czy online. Warto znać język francuski, który jest jednym z popularniejszych języków używanych na świecie. Posługuje się nim ponad 220 milionów osób, jest on językiem biznesu, kariery, sztuki, filmu, Internetu.

Praca – czy ciężko ją znaleźć?

Znalezienie pracy zależy od wielu czynników, znajomości francuskiego, naszego zawodu, kwalifikacji i zapotrzebowania na danym rynku. Sprawdź w Internecie ogłoszenia o pracę, przeglądaj strony internetowe lokalnych firm, zapytaj znajomych, roznoś CV do okolicznych firm. Agencje pracy tymczasowej również mogą pomóc ci w szukaniu pracy. Zobacz praca we Francji – sprawdź może  oferta pracy czeka już na ciebie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *