Jak znaleźć ciekawe oferty pracy sezonowej za granicą?

Duża liczba osób, szczególnie młodych (uczniowie i studenci) decydują się na podjęcia pracy sezonowej, która trwa zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim. Często zatrudnienie to odbywa się za granicą, gdzie mamy do czynienia ze znacznie wyższymi zarobkami. Jak zatem szukać pracy sezonowej i czy się to opłaca?

Praca sezonowa za granicą – zalety tego rozwiązania

Osoby, które szukają sezonowej pracy za granicą, motywują tę decyzję wysokim zarobkiem. Dlatego znacznie chętnie to właśnie młodzi decydują się na wyjazd. Zbierają sobie pierwsze doświadczenie i umiejętności, które przydadzą się w dalszym zawodowym rozwoju. Jest to korzystne również dla pracodawców, którzy w okresie letnim szukają większej ilości rak do pracy ze względy na wzmożony sezon turystyczny. Najwięcej osób potrzeba do pracy na produkcji, w ogrodnictwie, przy zbiorach, hotelarstwie oraz w gastronomii. Mamy większą gwarancję, że szybciej znajdziemy wakacyjną pracę za granicą niż w kraju, dlatego niekiedy nie jesteśmy zmuszeni zbyt długo szukać.

Czy należy przygotować się do pracy za granicą?

Warto jednak przed wyjazdem za granicę odpowiednio się przygotować. Musimy znaleźć miejsce pracy, a następnie dowiedzieć się, jak wygląda samo zatrudnienie, warunki pracy oraz wynagrodzenie. Ważną kwestią jest także informacja o transporcie oraz zakwaterowaniu. Wielu pracodawców w tym okresie służy pomocy w znalezieniu miejsca do spania i transportu do i z pracy. Następnie warto zadbać przede wszystkim o ubezpieczenie, a także kartę zdrowia. Gdy wyjeżdżamy do pracy na terenie Unii Europejskiej, obowiązuje w większości Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dzięki niej część kosztów za ewentualne leczenie lub wizytę u lekarza zostanie nam zwrócone. Pamiętaj, aby odpowiednio się spakować – dokumenty oraz niezbędne ubrania i akcesoria to priorytet.

Gdzie szukać zatrudnienia?

Wyjazd w ciemno bez znalezienia pracy, transportu i zakwaterowania to zawsze najgorsza z możliwych opcji. Dlatego możemy skorzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy lub agencji pracy tymczasowej. Wiele serwisów oraz portali przedstawia ogłoszenia o pracę za granicą. Obecnie wiele osób stawia na południowe kierunki zatrudnienia sezonowego, np. – Cypr, Grecja, czy Hiszpania. W dalszym ciągu jednak najpopularniejszymi krajami, do których wyjeżdżamy, są Niemcy, Belgia, Holandia, czy Wielka Brytania. Zachęcamy do przeglądania – oferty pracy Anglia, gdzie znajdziesz dużą ilość miejsc zatrudnienia nawet bez doświadczenia, czy wymaganej znajomości języka obcego.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *