Praca za granicą – gdzie warto jechać?

Choć sytuacja gospodarcza w krajach Unii Europejskiej powoli, lecz sukcesywnie się wyrównuje, to wciąż wielu naszych rodaków wybiera pracę za granicą. Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają do pracy sezonowej do krajów Europy Zachodniej.
Wciąż dużą popularnością cieszą się też Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, jak również liczne egzotyczne kierunki. Te ostatnie związane są przede wszystkim z tym, że Polacy spędzający zimy w naszym, chłodnym o tej porze roku kraju, chcą przebywać w tropikalnym klimacie, w ciepłej, czy wręcz gorącej pogodzie. Jednak wciąż Polacy wyjeżdżają do pracy przede wszystkim do innych krajów Unii Europejskiej.

Praca sezonowa, tymczasowa za granicą – gdzie Polacy jeżdżą do pracy?

Cały czas głównym – pierwszym wyborem wśród Polaków poszukujących pracy za granicą – są kraje Unii Europejskiej, strefy Schengen i inne kraje europejskie. To co sprawia, że Polacy wybierają przede wszystkim kraje europejskie w poszukiwaniu pracy za granicą, a zwłaszcza pracy tymczasowej, czy sezonowej. Agencja pracy tymczasowej za granicą oferuje legalną pracę dla Polaków, np. pracę sezonową w krajach europejskich.

Wśród krajów europejskich, gdzie Polacy jeżdżą w poszukiwaniu pracy tymczasowej, swoje dotychczasowe miejsce z pewnością utraciła Wielka Brytania. Wpływ na to miało przede wszystkim wyjście Zjednoczonego Królestwa ze struktur Unii Europejskiej. W dalszym ciągu dużą popularnością wśród Polaków poszukujących pracy za granicą cieszą się nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. Od lat ważne miejsce na mapie pracy za granicą zajmuje piękna Francja.

Polacy również często wybierają do pracy kraje skandynawskie: Norwegię, Szwecję, Danię, Finlandię i Islandię. Również kraje Beneluxu: Belgia, Niderlandy i Luksemburg są często wybierane do pracy sezonowej przez Polaków. Inne popularne kraje w Europie, gdzie Polacy trafiają za pracą to: Irlandia, Szwajcaria, Austria, lecz już coraz rzadziej: Włochy, Hiszpania, Portugalia, czy Grecja, które to bardziej mierzą się z kryzysem w porównaniu z Europą Północną. Współcześnie największym zainteresowaniem wśród osób poszukujących pracy tymczasowej cieszy się Francja, w kraju tym są też bardzo korzystne zarobki, kwestie ubezpieczeń itp.

Agencja pracy tymczasowej za granicą dla Polaków

Praca tymczasowa za granicą dla Polaków to doskonałe rozwiązanie np. dla studentów, którzy podczas przerwy wakacyjnej, chcą sobie dorobić do kieszonkowego, a jednocześnie zwiedzić i poznać inne kraje i regiony – np. malownicze pejzaże Francji. Jednak osoby w każdym wieku i o każdej specjalizacji zawodowej wybierają pracę tymczasową w Europie.