Praca we Francji – dlaczego warto tam jechać?

Szukasz pracy za granicą? Dowiedz się, dlaczego Francja może być dla ciebie dobrym wyborem. Już teraz przeczytaj o zaletach pracy w tym kraju.

Francja – dlaczego warto tam pracować?

Kontynuując swoją karierę zawodową właśnie na terenie Francji, będziesz mieć okazję nie tylko zarobić pieniądze, ale także poznać francuską kuchnię, kulturę, sztukę. Inną ważną zaletą są warunki socjalne, jakie oferują francuscy pracodawcy, a ponadto fakt, że tydzień pracy trwa tam 35 godzin. Należy wspomnieć także o płatnych nadgodzinach. Za każdy przepracowany miesiąc pracownik zyskuje 2,5 dnia urlopu, czyli będziesz mieć pięć tygodni urlopu rocznie.

Nauka języka francuskiego przed wyjazdem jest bardzo ważna

Decydując się na wyjazd do Francji, pamiętaj, aby chociaż w podstawowym stopniu nauczyć się języka francuskiego, a zwłaszcza podstawowych zwrotów oraz słów. Najlepiej wykupić kurs francuskiego od podstaw albo zapisać się na korepetycje z tego języka.

Jak znaleźć pracę?

Pracę możemy znaleźć na stronach internetowych. Szukamy jej w zależności, czy ma być ona sezonowa, stała, czy na określony czas. Następnie zdecyduj, w jakiej branży chcesz pracować, czy masz odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, w jakim stopniu znasz język – pomoże ci to w weryfikacji ogłoszeń. Możesz zwrócić się również do agencji pracy tymczasowej, która pomoże ci znaleźć pracę w odpowiedniej dla ciebie branży.

Czas wolny – w końcu po pracy trzeba odpocząć!

Czas wolny od pracy możesz spędzić próbując pysznej kuchni francuskiej, która jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Możesz odwiedzać liczne muzea, zamki, parki – każdy region Francji ma coś niezwykłego do zaoferowania!

O czym należy pamiętać?

Przygotuj CV po francusku – najlepiej, aby ktoś sprawdził jego poprawność. Pamiętaj, że pierwsza praca może okazać się niezgodna z twoimi kwalifikacjami, ale przynajmniej pozwoli ci ona na poznanie języka. W przyszłości będziesz mógł zdecydować się na zmianę stanowiska. Czas znalezienia pracy jest również uzależniony od tego, w jakiej branży jej szukamy. Pamiętaj również o dokumentach, ponieważ niektóre z nich wcześniej muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

Już dziś możesz pomyśleć o nowej pracy!

Z pewnością nowa praca we Francji pozwoli ci na zwiększenie domowego budżetu, poznasz język francuski, dzięki temu po powrocie do Polski możesz poszukać pracy z tym językiem. Zobacz oferty pracy we Francji i przekonaj się, że już dziś możesz zmienić swoje życie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *