Gdzie warto wyjechać do pracy za granicę?

Dawniej wyjeżdżano głównie do naszych zachodnich sąsiadów Niemiec, potem nastąpiła moda na pracę Anglii, a jeszcze później aplikowany do firm skandynawskich. Jak to prezentuje się dzisiaj? Podpowiemy, gdzie najlepiej jest wyjeżdżać za pieniądzem i z jakich powodów polecamy dane kraje. Sprawdź, w jakie zakątki świata powinieneś się wybrać?

Oferty pracy – Niemcy

Zacznijmy od najbliższego nam miejsca, czyli Niemiec, gdzie jeszcze rok temu ponad 20% wszystkich emigrantów wybierało właśnie ten kierunek. Obecnie niewiele się zmieniło, ponieważ wciąż Polacy wyjeżdżają w tamtą stronę, ze względu na stosunkowo wyższa zarobki. Jednocześnie można spotkać się tam z dość dobrze rozwiniętym programem dofinansowania nauki konkretnych zawodów również dla pracowników z Polski. To dobra opcja, dzięki której można nie tylko zarobić, ale również podszkolić swoje umiejętności i budować doświadczenie zawodowe.

Przeważnie poszukiwani są tam inżynierowie, monterzy, pracownicy produkcji i budowlańcy, a sporo atrakcyjnych ofert pracy tymczasowej znajdziesz na Poland Workforce. Równie dobrze możesz szukać na portalach zagranicznych lub grupach społecznościowych, gdzie ogłaszane są oferty w konkretnych regionach Niemiec.

Oferty pracy – Francja

Teraz przejdźmy nieco dalej do francuskich ofert pracy, gdzie dominują przede wszystkim branże gastronomiczne, budowlane i przemysłowe, aczkolwiek można znaleźć również propozycje zbierania owoców i warzyw czy pracy powiązanej z turystyką, lecz w tym przypadku koniecznie będzie posługiwanie się w stopniu zaawansowanym językiem francuskim lub angielskim. Wybór Francji jako kierunku tymczasowego zatrudnienia jest również oczywisty, ze względu na niedużą odległość oraz przewalutowanie wynagrodzenia, które jest korzystniejsze w przeciwieństwie do niektórych polskich pensji.

Oferty pracy – Anglia

Kojarzona jest głównie z pracą na zmywaku, co jest już absolutnie mylnym i nieaktualnym stwierdzeniem, ponieważ Polacy również mają szansę znaleźć w Anglii dobrze płatną i ambitną pracę na wyższym stanowisku. Wszystko zależy od konkretnej branży, ale w tym przypadku zdecydowanie najwięcej szukano informatyków i specjalistów z działu IT, pracowników branży TLS oraz doradców z językiem angielskim na poziomie zaawansowanym.

Oferty pracy – Holandia

W tym kraju przeważająca ilość ofert dotyczy poszukiwanych pracowników produkcji, magazynów, ogrodnictwa oraz budowlańców. Z pewnością warto przemyśleć te propozycje, ponieważ znajduje się ich coraz więcej w różnych agencjach pracy zagranicznej. Holandia cały czas poszerza swój rynek pracy i chętnie przyjmuje te rzetelnych fachowców, a przecież takich nie brakuje u nas w Polsce. Ich otwartość oraz brak rygorystycznych wymagań świetnie spełnia oczekiwania zwłaszcza młodych i ambitnych ludzi gotowych podjąć pracę za granicą.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.