Jak szukać pracy we Francji bez języka?

Szukanie zatrudnienia za granicą wcale nie jest trudną czynnością, szczególnie gdy zależy nam, aby znaleźć pracę bez języka. Dlaczego? Znajdziemy wiele ogłoszeń, które w swoich wymaganiach nie uwzględniają w ogóle znajomości języka obcego. Ponadto oferty zatrudnienia tego typu znajdziemy, szukając pracy we Francji. Czy warto wybrać się do tego kraju? Jak znaleźć odpowiednie zajęcie?

Praca za granicą bez języka – czy to w ogóle możliwe?

W Internecie nie brakuje ofert pracy, które nie wymagają znajomości języka obcego. Dlatego bez problemu możemy przeglądać ogłoszenia i wybrać dla siebie odpowiedniego zajęcie. Obecnie język nie stanowi już bariery – nie musimy się zatem obawiać, że będzie to stanowić przeszkodę. Zaawansowana znajomość języka obcego wymagana jest jedynie u specjalistów, którzy chcą pracować na stanowiskach związanych z logistyką, obsługa klienta, marketingiem, IT czy finansami.  Wszystko zależy od rodzaju i charakteru pracy. Mamy zatem ogromną szansę, aby znaleźć pracę bez języka! Francuski nie jest najpopularniejszym językiem, którego chcemy się uczyć, ale śmiało możemy podjąć się zatrudnienia bez jego znajomości. Wszystko to dzięki ofertom pracy, które nie wspominają nic o języku. Pracodawcy często także wymagają jedynie komunikatywnego poziomu znajomości języka lub chęci do jego nauki. Z pewnością praca bez języka Francja jest możliwa! Wystarczy odpowiednio przeglądać ogłoszenia wraz z zamieszczonymi wymaganiami.

Oferty pracy bez języka we Francji

Zatrudnienie we Francji bez wymaganego języka obcego to przede wszystkim stanowiska w branży budowlanej, produkcyjnej czy przemysłowej. Brakuje fachowców, którzy wykazaliby się wiedzą oraz odpowiednimi kwalifikacjami. Praca czeka zatem na monterów, spawaczy, elektryków, operatorów maszyn, tokarzy czy inżynierów i kierowników budowy. Nie wymaga się wówczas znajomości języka lub jedynie jego komunikatywny poziom. Zatrudnienie bez języka znajdziemy również w pracy sezonowej np. w ogrodnictwie lub rolnictwie. Gdy szukamy pracy na specjalistycznych stanowiskach, musimy liczyć się z tym, że język może być koniecznością. Zatrudnienie w branży turystycznej, hotelarskiej lub gastronomicznej może od nas wymagać języka ze względu na kontakt z klientami.

Podczas przeglądania ofert pracy warto również zwrócić uwagę na wynagrodzenie we Francji, które wynosi od 1 stycznia 2019 1.521,22 € miesięcznie, co przekłada się na 10,03 € na godzinę – stawki brutto. Zaletą pracy w tym kraju jest także niewątpliwie fakt, że mamy tam do czynienia z 35-godzinnym tygodniem pracy.

Jak szukać pracy w kraju nad Sekwaną?

Pracy możemy szukać oczywiście przez Internet, gdzie znajdziemy dużą ilość ogłoszeń na wielu serwisach. Warto szukać portali, które mogą pochwalić się rzetelnością oraz legalnością, co łatwo można sprawdzić, powołując się na Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia. Agencja pośrednictwa pracy lub agencja pracy tymczasowej to również dobry sposób na szukanie zatrudnienie za granicą.

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *