Szukasz pracy we Francji? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć

Interesuje Cię praca we Francji? Nic dziwnego – możesz wiele zyskać, decydując się za zatrudnienie w tym kraju, a jako kierunek emigracji staje się coraz bardziej popularny. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, chcąc pracować we Francji.

Wynagrodzenie

Wiele osób, decydując się na pracę za granicą, motywuje swoją decyzję przede wszystkim wyższymi zarobkami. We Francji wynagrodzenie nie może być niższe od krajowej płacy minimalnej. Od 1 stycznia 2019 roku wynosi ono 1521,22 zł €, co miesiąc. Przeliczając, jest to 10,03 € na godzinę, a podane kwoty są wartościami brutto. Po obciążeniu opłatami za składki pracodawcę oraz pracownika wynagrodzenie netto sięga 1200 €, a całkowity koszt zatrudnienia to prawie 1800 €. Dokładna wysokość zarobków uzależniona jest oczywiście od wykonywanego zawodu, doświadczenia oraz kwalifikacji. Co ważne – we Francji tydzień pracy jest krótszy niż w Polsce, mianowicie 35-godzinny.

Warunki życia we Francji

Życie w samym centrum Francji jest z pewnością najdroższe i o wiele wyższe niż w Polsce. Szczególnie podczas robienia zakupów możemy doszukać się dużych różnic. Oczywiście nie brakuje tańszych dyskontów i marketów, gdzie niekiedy możemy znaleźć nawet polskie produkty. Warunki życia nie są jednak tak drogie, jak choćby w krajach skandynawskich. Koszt mieszkania w centrum miasta waha się od 500 € do nawet 1000 €. Wszystko zależy od tego, czy decydujemy się na wynajem samodzielny, czy będziemy dzielić z kimś mieszkanie. Możemy również zdecydować się na wynajem jedynie pokoju, co zminimalizuje koszty. Z pewnością życie w mieście nad Sekwaną da nam większy komfort i swobodę. Poznamy inną kulturę, a także społeczeństwo.  Nie musimy martwić się również o brak znajomości francuskiego. Podczas przyjazdu do Francji, język ten będzie nas otaczał z każdej strony, a więc łatwo zapamiętamy słówka, czy zwroty. Pozwoli nam to z czasem opanować język na poziomie komunikatywnym.

Aktualne oferty pracy Francja

Najwięcej ofert pracy we Francji znajdziemy w specjalistycznych zawodach, gdzie brakuje fachowców. Dlatego bez problemu zatrudnienie znajdą murarze, spawacze, monterzy, stolarze, malarze, inżynierowie, czy budowlańcy. Dodatkowo popularna jest branża przemysłowa, handlowa oraz transportowa. Szybko przekonasz się, że chętnie poszukiwani są również kierowcy. W dodatku sporo wolnych miejsc pracy można znaleźć w okresie wakacyjnym w branży gastronomicznej oraz hotelarskiej, a także przy zbiorach warzyw i owoców. Wykwalifikowane osoby również nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy. Mowa choćby o specjalistach w dziedzinie IT. Warto na bieżąco przeglądać aktualne oferty pracy Francja, aby móc znaleźć dla siebie odpowiednie zatrudnienie. Z pewnością praca za granicą okaże się opłacalną decyzją.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.