Agencja pośrednictwa pracy za granicą – wszystko, co musisz wiedzieć

Poszukiwanie pracy na własną rękę bywa trudne i czasami wręcz niebezpieczne, dlatego lepiej od razu powierzyć to zadanie specjalistom. Możesz polegać na agencjach pośrednictwa pracy, które bazują również na zagranicznych ofertach. W dzisiejszym artykule opowiemy o nich nieco więcej, byś miał możliwość podjęcia świadomego wyboru.

Agencja pośrednictwa pracy – jak działa?

Generalnie posiada ona bazę swoich klientów, gdzie mowa zarówno o kandydatach, jak i samych pracodawcach. Budowanie listy sprawdzonych znajomości i firm, z którymi można podjąć współpracę czasami trwa naprawdę długo, ponieważ trzeba dokładnie sprawdzić zasady funkcjonowania w danym przedsiębiorstwie oraz poznać opinię innych na jej temat. Dopiero wtedy można uznać danego pracodawcę za wiarygodnego i godnego polecenia przyszłym pracownikom.

Poza tym trzeba być obeznanym w prawie i zasadach zatrudnienia w krajach zagranicznych, by móc zapewnić pracownikom również kompleksową opiekę prawną i umieć rozwiązać ewentualne problemy pojawiające się w trakcie zatrudniania. Można wysyłać swoje zgłoszenia wraz z CV do agencji pośrednictwa pracy, która następnie będzie się z Tobą kontaktować w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Przykładowo może zaproponować Ci pracę za granicą w Szwajcarii jako spawach czy elektryk, ponieważ wcześniej zaznaczyłeś, że jest zainteresowany dużymi zarobkami i pracą fizyczną, gdzie również posiadasz pewne doświadczenie w konkretnej branży. Wszystkie te kryteria są brane pod uwagę, a następnie przedstawiana jest konkretna oferta wraz z podaniem miejsca pracy, nazwy pracodawcy, stanowiska, wynagrodzenia i dodatkowych udogodnień w postaci opłaconego ubezpieczenia czy mieszkania w obcym kraju.

Agencja pracy tymczasowej – zalety

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej poszukiwania pracy u zagranicznych pracodawców czy w nieznanych źródłach może mieć poważne konsekwencje, o ile nie znasz języka obcego w stopniu zaawansowanym, wszystkich regulacji prawnych i innych formalnych kwestii. Czasami można podpisać niekorzystną dla siebie umowę, co w rezultacie nie przynosi Ci żadnych efektów, a wręcz jest zniesmaczony całą sytuacją i rezygnujesz z możliwości pracy za granicą.

Właśnie dlatego agencje pośrednictwa pracy są tak potrzebne i oblegane, ponieważ mają już doświadczenie w poszukiwaniach, a także bazują na stałych pracodawcach gwarantujących uczciwe i godne warunki współpracy. Nie ma co się martwić o potrącenie pieniędzy z Twojej pensji na rzecz działania agencji, ponieważ jest to niewielki odsetek w porównaniu z tym, co możesz rzeczywiście zarobić za granicą.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *