Zatrudnienie w Anglii – jak nie dać się oszukać?

Chcesz pracować w Anglii i szukasz dla siebie odpowiedniego zatrudnienia? Z pewnością dla wielu praca za granicą to jedno z najlepszych rozwiązań – dobre zarobki, możliwość podszlifowania języka czy szansa na rozwój swoich kwalifikacji Co jednak zrobić, aby nie dać się oszukać? Poznaj kilka naszych wskazówek.

Jak uniknąć ryzyka podczas pracy w Wielkiej Brytanii?

  • Nie wyjeżdżaj „w ciemno” – nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie zawsze udaje nam się a miejscu znaleźć odpowiednie zatrudnienie. Dzięki temu unikamy ryzykownych sytuacji oraz przede wszystkim stresu.
  • Jeśli korzystasz z pomocy agencji – sprawdź jej kompetencje oraz rzetelność. Można sprawdzić legalność agencji za pomocą Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Pomogą nam znaleźć nie tylko odpowiednią pracę, ale pomogą z formalnościami oraz zadbają o kontakt z pracodawcą.
  • Zweryfikuj osobę, z która się kontaktujesz – która oferuje Ci zatrudnienie. Warto sprawdzić czy na pewno pracuje w danej firmie oraz sprawdzić wszelkie jej danie kontaktowe.
  • Unikajmy podejrzanych sytuacji związanych z szybkimi oraz spontanicznymi ofertami pracy. Zawsze warto zachować ostrożność podczas przeprowadzanych rozmów kwalifikacyjnych czy kontaktowaniem się z pracodawcą zagranicznym.
  • Podpisz umowę przed wyjazdem – nigdy nie wyjeżdżaj, nie mając podpisanej lub uzgodnionej umowy zatrudnienia. Zwróć również uwagę na to, co podpisujesz i co zawarte zostało na umowie. Należy dokładnie ją przeczytać oraz sprawdzić, czy zawiera odpowiednie dane osobowe zarówno Twoje, jak i pracodawcy. Nie oddawaj również swoich dokumentów nikomu bez odpowiedniego uzasadnienia. Warto posiadać oryginalne dokumenty, ponieważ wszelkie przekazywanie ich może wiązać się z poważnymi oszustwami.
  • Sprawdź warunki zatrudnienia – dokładnie zapoznaj się z wynagrodzeniem, jaki zostaje Ci proponowane, godzinami pracy, miejscem pracy oraz dowiedz się, czego potrzebujesz na miejscu. Zwróć uwagę również czy należą Ci się nadgodziny oraz płatny urlop.

Praca w Anglii – gdzie szukać?

Przede wszystkim szukać pracy w Anglii możesz za pomocą Internetu, gdzie znajduje się duża ilość ogłoszeń oraz ofert zatrudnienia w różnych branżach oraz regionach. Z pewnością znajdziemy wiele serwisów oraz portali ogłoszeniowych, które charakteryzują się rzetelnymi informacjami, dzięki czemu możemy liczyć na bezpieczną oraz legalną pracę. Szukanie zatrudnienia przez Internet to najpopularniejszy sposób wśród osób, poszukując zajęcia, dlatego ogłoszenia pracy w Anglii pomogą Ci znaleźć zatrudnienie w odpowiedniej branży.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.