Dlaczego warto pracować we Francji?

Wyjazd do pracy za granicę marzy się wielu osobom, które nie mogą znaleźć zatrudnienia w Polsce. Rosnące wraz z inflacją wypłaty często nie są wystarczające dla wielu i dlatego właśnie decyzja o wyjeździe pojawia się w głowach wielu pracujących lub nie, osób. Praca we Francji otwiera nowe możliwości nie tylko zarobkowe. Oprócz dobry zarobków mamy szansę również zwiedzić nowy kraj, poznać inną kulturę lub nauczyć się języka, a wszystko to w ramach pracy zarobkowej.

Lepsze zarobki

Od 2023 roku minimalne wynagrodzenie we Francji wynosi około 1300 euro na rękę. Oczywiście wszystkie nadprogramowe godziny są dodatkowo wypłacane, a w niektórych branżach przysługuje dzienna dieta w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset euro dodatkowo. Praca we Francji rządzi się nieco innymi prawami niż ta w Polsce, jednak warunki pracy mogą okazać się dużo lepsze w przypadku wielu branż oraz otworzyć nam drzwi do zdobycia cennego doświadczenia.

Inny system pracy

Francuzi nie lubią się przemęczać, a więc system pracy obowiązujący we Francji to 7 h dziennie, czyli 35 h tygodniowo. Wyjątkiem są niektóre branże tak jak lekarska czy turystyczna, których wymiar godzin może się nieco zwiększyć, jednak jak wiadomo, nie ma nic za darmo i każda kolejna godzina jest wypłacana. Oczywiście każdemu pracownikowi przysługują również urlopy oraz cotygodniowe dni wolne takie jak niedziela i sobota lub inne, w zależności od firmy i branży.

Inna kultura

Praca we Francji to świetna okazja do poznania innej kultury. Zwiedzając okoliczne miasta i wsie mamy okazje poznać, jak wygląda życie we Francji i czy znacząco różni się od tego w Polsce. Francuzi mają wiele pięknych zwyczajów, których w Polsce nie uświadczymy, a poznanie ich może otworzyć nam wiele nowych możliwości. Kuchnia francuska to również zupełnie co innego niż w Polsce, a będąc na miejscu, warto spróbować okolicznych przysmaków i tradycyjnych dań.

Możliwość nauczenia się języka

Wyjeżdżając do pracy we Francji, często wystarczy nam język angielski, którym będziemy mogli porozumiewać się w wielu miastach. Francuzi jednak nie często mówią w języku angielskim, a przebywanie wśród ludzi francuskojęzycznych pozwoli nam szybciej przyswoić język. Jest szansa, że już po kilku tygodniach lub miesiącach język francuski nie będzie nam obcy, a komunikatywne porozumiewanie się przychodzić nam będzie z łatwością.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *