Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? Najważniejsze powody!

Nauka języka angielskiego to świetny sposób na osiągnięcie postępu w swoim życiu. Możesz nauczyć się angielskiego, jeśli chcesz podróżować, pracować w innym kraju lub po prostu być w stanie komunikować się z ludźmi z innych krajów, dla których jest on językiem ojczystym.

Kwestia numer jeden – możesz wykorzystać angielski w podróży

Jeśli chcesz podróżować po świecie i doświadczać nowych kultur, nauka angielskiego pomoże Ci w tym. Najpowszechniej używany język na świecie jest również doskonałym narzędziem dla podróżników. Możliwe jest znalezienie drogi w obcym kraju dzięki użyciu tylko jednego prostego słowa: „Gdzie?”, czyli „Where?”.

Kwestia numer dwa – angielski jest językiem nauki, informatyki i komunikacji

Język angielski jest językiem nauki i technologii. Jest to język, w którym badania naukowe są publikowane i udostępniane na całym świecie. Większość laureatów Nagrody Nobla używała języka angielskiego do komunikowania swoich prac z innymi naukowcami na całym świecie. W 2016 roku ponad 60% artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych było napisanych właśnie w języku angielskim.

Język angielski jest również używany na arenie międzynarodowej jako lingua franca podczas komunikacji między ludźmi, którzy nie mają wspólnego języka ojczystego (tj. gdy nie znają wzajemnie swoich języków). Na przykład, jeśli bierzesz udział w konferencji lub spotkaniu, w którym biorą udział uczestnicy z wielu różnych krajów, możesz potrzebować mówić po angielsku, nawet jeśli Twoim pierwszym językiem nie jest angielski! Pomaga to wszystkim zrozumieć się nawzajem pomimo mówienia na co dzień różnymi językami ojczystymi.

Kwestia numer trzy – możesz cieszyć się muzyką, filmami i książkami po angielsku

Istnieje wiele powodów, dla których wspaniale jest uczyć się angielskiego. Jeśli jesteś osobą uczącą się angielskiego, prawdopodobnie już wiesz, że nauka tego języka jest dobra dla Twoich perspektyw zawodowych, jak również poszerza Twój krąg społeczny. Ale jest jeszcze jeden powód, który być może nie przyszedł Ci do głowy: ponieważ może to być naprawdę zabawne!

To prawda – język angielski jest popularnym środkiem rozrywki na całym świecie, co oznacza, że kiedy już staniesz się biegły w tym języku i poszerzysz swoje horyzonty kulturowe poprzez poznanie innych kultur, będzie wiele okazji do zabawy!

Kwestia numer cztery – jest świetny do nawiązywania kontaktów towarzyskich z ludźmi z całego świata

Poza tym, że jest to umiejętność na całe życie, która pomoże Ci rozwinąć swoją karierę, nauka angielskiego jest również doskonałym sposobem na zawieranie znajomości i poznawanie innych kultur. Z ponad 300 milionami rodzimych użytkowników i ponad 600 milionami użytkowników na całym świecie, jest to jeden z najczęściej używanych języków na świecie. Dzięki temu możesz poznać ludzi z całego świata, którzy mają wspólne zainteresowania mówieniem w tym języku!

Kwestia numer pięć – nauka nowego języka pomaga lepiej zrozumieć własny język

Nauka nowego języka to świetny sposób na poprawienie swojego angielskiego. Jest wiele sposobów, na które możesz to zrobić, ale ważne jest, aby pamiętać, że poprawa Twojego angielskiego nie powinna być Twoim jedynym celem. Nauka innego języka powinna być zabawna i interesująca, więc wybierz podejście, które ma dla Ciebie sens i utrzymuje motywację!

Jeśli szukasz prostego sposobu na naukę angielskiej gramatyki i słownictwa, to interaktywne ćwiczenia online mogą być idealnym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. Oferują one interaktywne quizy, które pozwalają studentom ćwiczyć zasady gramatyczne przed przejściem do bardziej zaawansowanego materiału, takiego jak struktura zdania czy wymowa. Zasoby te zawierają również pomocne wyjaśnienia, co każda reguła oznacza, więc nauczyciele mają wszystkie informacje, których potrzebują, przygotowując materiały oparte na tej bazie wiedzy.

Istnieje wiele innych sposobów podejścia do nauki języka angielskiego; niektórzy preferują podcasty lub kursy audio, ponieważ wolą słuchać niż czytać, podczas gdy inni mogą uznać kursy online za łatwiejsze niż tradycyjne podręczniki, ponieważ pozwalają one studentom na pełną kontrolę nad ich własnym doświadczeniem edukacyjnym poprzez wybór tematów, które najbardziej (lub najmniej) ich interesują.

Kwestia numer sześć – studiowanie nowego języka zwiększa moc twojego mózgu!

Nauka innego języka to świetny sposób na utrzymanie aktywności umysłu. Kiedy uczysz się nowego języka, jesteś zmuszony do myślenia w zupełnie inny sposób, co stymuluje twój mózg i utrzymuje go w ostrości. Może to pomóc zapobiec wystąpieniu choroby Alzheimera lub innych form demencji w późniejszym okresie życia.

Kolejną korzyścią płynącą z nauki nowego języka jest to, że poszerza ona zrozumienie siebie i otaczającego nas świata. Poznając inną kulturę, zaczynasz zdawać sobie sprawę, jak wiele nas łączy, zamiast skupiać się na różnicach, które nas dzielą.

Poznając inne kultury i ich języki (słowa i zwroty, których używają), w rzeczywistości stajemy się lepsi w używaniu naszego własnego języka ojczystego! Dzieje się tak, ponieważ istnieje wiele podobieństw między językami.

Jest wiele powodów, aby uczyć się angielskiego – musisz tylko znaleźć swój!

Najważniejsze jest to, że powinieneś uczyć się angielskiego, ponieważ może to pomóc ci żyć lepiej. Jeśli chcesz podróżować, zaprzyjaźnić się z ludźmi z różnych kultur, lub po prostu zwiększyć swoją moc mózgu, to jest to sposób, który warto zastosować w praktyce!

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *