Praca za granicą dla młodych – czy warto wyjeżdżać?

Zbliża się sezon wakacyjny, a wraz z nimi rozpoczną się poszukiwania pracy wakacyjnej dla osób młodych. Nie musisz jednak ograniczać się wyłącznie do ofert polskich pracodawców, ponieważ możesz też wyjechać na miesiąc lub dwa za granicę. Dotyczy to również osób niepełnoletnich, lecz nie wszędzie istnieje taka możliwość. Dowiedz się więcej i podejmij poważną decyzję, która może zmienić Twoje życie.

Praca dla młodzieży – jakie są wymagania?

Jeśli mowa o polskich warunkach, konieczne jest ukończenie 18. roku życia, jeśli chcesz pracować w większości firmy na wakacje. Istnieje niewielu pracodawców, którzy oferują możliwości zarobkowe dla nastolatków, a nawet jeśli uda Ci się znaleźć ofertę kierowaną do Twojej grupy wiekowej, nie możesz oczekiwać zbyt wysokich zarobków.

Inaczej dzieje się za granicą, gdzie praca dla 15 i 16-latków jest oferowana znacznie częściej i to na normalnych warunkach współpracy. Na pewno potrzebna będzie zgoda Twoich rodziców oraz załatwienie odpowiedniego ubezpieczenia – konieczne będzie wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i zakupienie polisy ubezpieczeniowej na czas pobytu za granicą. To rewelacyjne rozwiązanie dla wielu młodych ludzi, którzy chcieliby dorobić w czasie wakacji.

Praca za granicą dla młodych – jakie są z tego korzyści?

Po pierwsze, masz możliwość usamodzielnienie się i to nie podczas pracy blisko domu, ale właśnie za granicą. To duże zobowiązanie i wyzwanie dla każdej młodej osoby, dlatego też zachęcamy, by każdy chociaż raz miał możliwość sprawdzenia się z dala od domu i codzienności, do której się przyzwyczaił.

Po drugie, to duża szansa dla nastolatków, by zarobić większą sumę pieniędzy, a następnie odłożyć je na studia, prawo jazdy, samochód czy inne marzenia do zrealizowania. Możesz nauczyć się bardziej szanować pieniądze i cudzą pracę, by docenić też każdą zapracowaną złotówkę, a właściwie euro.

Po trzecie, to także niewyobrażalna możliwość rozwoju dla tak młodej osoby, by poznawać nowych ludzi, kulturę i obyczaje w danym kraju. Nie każdy miał kiedykolwiek możliwość wyjazdu za granicę wyłącznie w celach rozrywkowych i wakacyjnych, a więc to świetna szansa na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Praca za granicą – oferty dla młodych

Pracodawców znajdziesz praktycznie we wszystkich krajach członkowskich UE, aczkolwiek najwięcej młodych osób wyjeżdża w stronę Niemiec, Holandii, Belgii czy Włoszech. Praca sezonowa zwłaszcza w gorących i nadmorskich kurortach dla cudzoziemców jest mile widziana, dlatego zachęcamy do sprawdzenia pracy za granicą we Włoszech w serwisie pracujwunii.pl. Jeśli jesteś zainteresowany pracą za granicą, przygotuj się na całą masę ofert z branży:

  • ogrodnictwa;
  • turystyki;
  • gastronomii i hotelarstwa;
  • produkcyjnej;
  • zbierania owoców i warzyw w szklarniach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.