Czy praca we Francji bez języka jest możliwa?

Polacy nadal chętnie podejmują się zatrudnienia za granicą. Decyzja ta związana jest z wyższymi zarobkami i często lepszymi warunkami życia na co dzień. Decydując się na pracę, warto wziąć pod uwagę Francję ze względu na wiele korzyści. Jednak, czy zatrudnienie bez znajomości języka ma sens? Sprawdź, jakie oferty pracy nie wymagają mówienia po francusku.

Brak znajomości języka francuskiego nie przeszkadza, by móc znaleźć zatrudnienie. Możemy zauważyć wiele ofert pracy, które w wymaganiach nie zamieszcza informacji o posługiwaniu się biegle tym językiem. Niekiedy wystarczy poziom komunikatywny, którego łatwo nauczymy się na miejscu. Wystarczy jedynie odpowiednio przeglądać oferty i ogłoszenia.

Praca sezonowa

Często w okresie wakacyjnym wzrasta liczba ogłoszeń związanych z pracą sezonową. Większość tych ofert związania jest ze zbiorami warzyw i owoców – najczęściej na plantacjach, w szklarniach, czy sadach, a także w rolnictwie. Popularne o tej porze roku jest również ogrodnictwo, gdzie odpowiadamy za uprawę i pielęgnację roślin oraz krzewów. Najpopularniejszym okresem, w którym możemy szukać pracy, jest przełomom maja-lipca, a zatrudnienie często trwa nawet do września i października. Stawka w tych sektorach jest mocno uzależniona od warunków pogodowych i konkretnie wykonywanych obowiązków oraz zadań. Często jednak, pracując w tych sektorach, możemy liczyć na zakwaterowanie, transport, czy posiłki (w ciągu dnia w pracy). Co więcej, wybierając się do większych ośrodków, możemy liczyć na zatrudnienie w hotelarstwie, turystyce, czy gastronomii. Tam jednak musimy liczyć się, że pracodawca może wymagać, chociażby podstaw w zakresie znajomości języka francuskiego.

Praca we Francji dla fachowców i specjalistów

Spośród ofert pracy we Francji znajdziemy wiele ogłoszeń do branży produkcyjnej, przemysłowej, budowlanej, jak i transportowej. Zazwyczaj wymaga się, aby chociaż jeden z członków zespołu posiadał umiejętności językowe na podstawowym lub komunikatywnym poziomie. To zdecydowanie spore ułatwienie dla wielu osób, które nie znają francuskiego. Pamiętajmy, że pracując we Francji, nie możemy zarobić mniej niż minimalne wynagrodzenie, czyli 1521,22 €. Stawki uzależnione są jednak od konkretnego zawodu i zajęcia. Warto zatem przeglądać na bieżąco oferty pracy Francja bez znajomości języka, aby znaleźć odpowiednie dla siebie zatrudnienie. Pamiętajmy, że podczas pobytu w kraju nad Sekwaną mamy możliwość przyswojenia francuskiego, otaczając się nim na co dzień.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.