Najczęściej poszukiwani pracownicy za granicą

Chcesz wiedzieć, czy akurat Twoja branża jest obecnie rozchwytywana na zagranicznych rynkach pracy? Sprawdź jakie masz szansę i gdzie powinieneś wyjechać, aby przyjęto Cię z otwartymi rękoma i zaproponowano atrakcyjne warunki współpracy.

Specjaliści od nowoczesnych technologii

Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy na rynku króluje przede wszystkim internet, technologia i nowoczesne rozwiązania. Świat zmienia się w błyskawicznym tempie i to właśnie za sprawą różnego rodzaju inżynierów, specjalistów i geniuszy, którzy starają się cały czas zmieniać nasze życie na lepsze i łatwiejsze. To z pewnością przyszłościowy kierunek, który nigdy nie powinien mieć końca.

Ich praca doceniona jest oczywiście w Polsce, dlatego tym bardziej bezproblematycznie takie osoby odnajdą się za granicą. Wszędzie potrzebni są właśnie inżynierowie i specjaliści z branży IT, obsługi klienta i sprzedaży. Te działy rozwijają się non stop, dlatego miejsc pracy również nie powinno zabraknąć, a zwłaszcza jeśli faktycznie jesteś dobry w tym, co robisz. Dodatkowo znajomość języków obcych na poziomie co najmniej średniozaawansowanym powinna tym bardziej otworzyć Ci drzwi kariery za granicą. Może to być dla Ciebie wielka szansa na rozwijanie swojej kariery na międzynarodowym poziomie.

Branża TLS wzywa

W tej kategorii również nie można wskazać na brak zainteresowania, ponieważ wszędzie na całym świecie potrzebni są specjaliści od transportu, spedycji i logistyki. Ten dział również zauważalnie rozwija się i poszerza swoje horyzonty na nowe kraje. Zatem osoby doświadczone i z odpowiednim wykształceniem powinny być mile widziane za granicą, gdzie także będą miały szansę kontynuować swoją karierę, zdobywać nowe doświadczenia i jednocześnie zdobyć większe wynagrodzenie.

Fachowców coraz mniej

Niestety na wskutek rozwoju technologii i komunikacji, nastąpiło zmniejszenie się sektora pracowników fizycznych, którzy jednocześnie są specjalistami w swojej dziedzinie. Mowa o budowlańcach, hydraulikach, mechanikach, dekarzach czy cieślach, których faktycznie jest coraz mniej, a zapotrzebowanie rośnie z każdym kolejnym dniem.

Również za granicą brakuje fachowców, którzy poradzą sobie z prostymi usługami zamontowania kanalizacji, naprawy samochodu czy położenia dachówki. I tutaj właśnie istnieje duża szansa dla fachowców z Polski, których statystycznie jest całkiem sporo. Posiadają oni niezbędną wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które z pewnością docenią zagraniczne firmy i zleceniodawcy.

Jak i gdzie szukać pracy za granicą?

Na pewno warto skorzystać z pomocy pośredników, ale sprawdzonych i godnych zaufania, dlatego z czystym sumieniem możemy polecić Agencję Poland Workforce, która posiada oferty pracy w Niemczech i Francji. To jedne z dwóch przodujących krajów, gdzie poszukują zarówno pracowników umysłowych, jak i fizycznych. Równie dobrze możesz szukać propozycji w takich państwach jak:

  • Holandia
  • Norwegia, Dania i Szwecja
  • Wielka Brytania
  • Czechy

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *