5 ciekawostek o pracy w Austrii

Zatrudnienia za granicą cieszą się dużą popularnością wśród Polaków, ponieważ można zarobić dwukrotnie więcej za tę samą pracę. Do najczęściej wybieranych krajów zaliczyć można Wielką Brytanię, Niemcy oraz kraje skandynawskie. Często w tych rankingach pomijana jest Austria, chociaż życie tam jest na równie wysokim poziomie. Sprawdź dlaczego warto szukać zatrudnienia w Austrii.

1.     Wiedeń jest najlepszym miastem do życia

Według corocznych rankingów weryfikujących jakość życia w poszczególnych miastach, Wiedeń zawsze plasuje się na szczycie. Nie tylko poprzez swoją multikulturowość, ale przede wszystkim współczynnik Ginniego, który jest tu wyjątkowo niski. To nic innego jak wskaźnik różnic zarobkowych. Oznacza to, że we Wiedniu masz spore szansę na godny i satysfakcjonujący zarobek w większości zawodów. Ponadto, wiedeńczycy bardzo szanują Polaków za ich pracowitość i zaradność, a co za tym idzie – chętniej zatrudniają.

2.     Prężnie rozwijający się sektor turystyki

Jeżeli nie masz doświadczenia, ale znasz język niemiecki to możesz z powodzeniem szukać pracy w takich zawodach jak kelner/barman, obsługa gości, sprzedaż czy w miejscach związanych z kulturą jak muzea, galerie sztuki, kina itp. Prace te będą wymagały znajomości języka na poziomie komunikatywnym. Jeżeli jednak nie mówisz biegle po niemiecku, polecamy szukać zatrudnienia przy lekkich pracach remontowych, jako pokojówka, pomoc sprzątająca lub pomoc kuchenna.

3.     Oferty pracy z doświadczeniem

Jeżeli potrafisz wykonywać konkretny zawód, również możesz liczyć na korzystną ofertę pracy. Bardzo pożądani są spawacze, konstruktorzy, elektrycy, hydraulicy, stolarze czy lutownicy. Zarobki w tych konkretnych sektorach zawodowych wynoszą ok 12-15 euro za godzinę. Do tego, pracodawcy nierzadko oferują różne ulgi, dodatki socjalne czy premie. Dodatkowo, dużą popularnością cieszy się turystyka zdrowotna, toteż prowadzone są liczne rekrutacje w salonach odnowy biologicznej, SPA, sanatoria czy salony kosmetyczne. Warto jednak mieć na uwadze, że język będzie tutaj wymagany. Nie tylko angielski, ale również niemiecki. Mimo wszystko standard oraz wynagrodzenie są naprawdę wysokie.

4.     W Austrii bardzo dobrze rozwija się przemysł

Austriacka gospodarka oprócz turystyką, żyje również przemysłem. Miasta takie jak Linz czy Donawitz są kolebką hutnictwa żelaza, gdzie zatrudnienie znajduje aż 1/3 Polaków szukających pracy w Austrii. W tym miejscu wymyślono najnowszą technologię produkcji, która wyparła stare metody i jest obecna do dziś. Austria słynie z licznych elektrowni wodnych i wiatrowych. W tym sektorze można zarobić nawet trzykrotnie większa sumę niż w Polsce! Nawet biorąc pod uwagę wyższe koszty utrzymania w Austrii, wciąż różnica jest odczuwalna.

5.     Agencje pracy prowadzą współpracę na terenie Austrii

Mnóstwo instytucji, która pomaga znaleźć zatrudnienie jest aktywna na austriackim rynku. Dzięki temu, można skorzystać z pomocy przy załatwianiu formalności, weryfikowaniu pracodawcy i finalnie znalezieniu zatrudnienia. Koniecznie sprawdzaj ogłoszenia praca za granicą – Poland WorkForce, dzięki czemu łatwiej odnajdziesz się na austriackim rynku. Sprawdzona agencja pracy gwarantuje jakościowe usługi oraz podstawowe informacje o danym kraju i przepisach prawnych. Dzięki temu, praca w Austrii stała się możliwa, wystarczy tylko z niej skorzystać!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *