Oferty pracy w Austrii – co warto wiedzieć

Ostatnio coraz więcej ludzi rozważa pracę za granicą. Kuszą nie tylko wyższe zarobki, ale również lepsza jakość życia. Najczęściej pada na Niemcy, Skandynawię czy Wielką Brytanię, lecz ostatnio popularna staje się także Austria. Nie wszyscy jednak znają język angielski, a jeszcze mniejszy odsetek umie posługiwać się językiem niemieckim. Sprawdź jakie miejsca pracy nie wymagają znajomości języka w Austrii, a w jakich zawodach jest on potrzebny.

Znajomość języka za granicą

Wiadomo nie od dziś, że umiejętność posługiwania się językiem jest niezwykle pożądana na rynku pracy. Nie zawsze jednak można wygospodarować czas na naukę, zwłaszcza w szkole językowej, która przynosi największe efekty. Jadąc za granicę bez znajomości języka, sytuacja różni się w zależności od pracy, której chcesz się podjąć.

Oferty pracy tymczasowej

Wybierając się do Austrii można z powodzeniem znaleźć pracę, która nie będzie wymagała większego doświadczenia i umiejętności. Są to najczęściej prace sezonowe. Praca tymczasowa, na którą decydują się młodzi ludzie w okresie wakacji lub ferii zimowych – nie wymaga znajomości języka. W takich miejscach najczęściej współpracownicy wiedzą, że trzeba dostosować kompetencje językowe do wielu pracowników różnych narodowości.

Nie mniej jednak oferta pracy sezonowej ma to do siebie, że wraz z końcem sezonu dobiega końca. Popularne miejsca pracy przy zbiorach czy produkcji w Austrii nie są aż tak popularne jak w większych krajach, chętnie odwiedzanych przez Polaków. Prężnie za to rozwija się gastronomia i hotelarstwo.

Oferty pracy stałej

Szukając stałego zatrudnienia w Austrii należy liczyć się z tym, że pracodawca zacznie wymagać od nas znajomości języka. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Wymagania, zwłaszcza w specjalistycznych zawodach są duże, jednak rekompensują to wszelkie benefity.

Mieszkając na terenie obcego kraju warto zainwestować w naukę języka. Dzięki temu, można z powodzeniem znaleźć dobrze płatną pracę oraz usamodzielnić się w kwestii załatwiania formalność np. w banku czy u lekarza.

Austria – oferty pracy

Mimo, że kraj położony nad Dunajcem nie należy do największych, to jednak proponuje bardzo interesujące oferty pracy. Austria jest krajem, w którym prężnie rozwijają się sektory związane z konkretnym fachem. Dlatego rośnie zapotrzebowanie na:

  • elektryków
  • spawaczy
  • ślusarzy
  • stolarzy
  • hydraulików
  • lutowników
  • budowniczych

Jeżeli znasz się na wyżej wymienionych dziedzinach, to z łatwością znajdziesz pracę w Austrii. Pamiętaj jednak, że w tych konkretnych dziedzinach często proszą o certyfikat potwierdzający kwalifikacje, wymagana jest znajomość angielskiego i niemieckiego oraz prawo jazdy. To duże oczekiwania, ale w zamian można otrzymać zakwaterowanie, umowę o prace i wynagrodzenie w wysokości nawet 15 euro za godzinę. Do tego należy doliczyć różne premie i dodatki socjalne.

Jeżeli nie znasz języka oraz nie masz doświadczenia i umiejętności w powyższych dziedzinach, polecamy szukanie pracy w gastronomii lub firmach sprzątających. Najczęściej w ofertach pracy pojawia się zapotrzebowanie na:

  • pomoc kuchenną
  • pokojówkę
  • pomoc sprzątającą w domach wypoczynkowych

Zarobki rzędu 8-10 euro za godzinę oraz niekiedy możliwość darmowego zakwaterowania kusi studentów oraz osoby, które chcą w sezonie więcej zarobić. Dodatkowo płatne są również nadgodziny, a za pracę w weekendy, można w niektórych miejscach otrzymać premie. Jesteś zainteresowany praca za granicą – Poland Workforce do dobre miejsce, aby zacząć jej szukać.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *