Jak znaleźć pracę w Norwegii?

Norwegia staje się kierunkiem emigracji coraz większej liczby Polaków. Norwegowie uchodzą za bardzo uczciwych pracodawców, a system płac jest niezwykle korzystny. Jednak znalezienie godnego zatrudnienia w tym kraju wcale nie należy do najprostszych. Poniższy poradnik powstał z myślą o osobach, które chcą szukać w Norwegii lepszego życia. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem i uzyskaj odpowiedź na pytanie, jak znaleźć pracę w Norwegii.

Praca w Norwegii bez znajomości języka

W Norwegii bardzo ciężko na własną rękę znaleźć stałe i godne zatrudnienie bez znajomości norweskiego. Najlepiej przed wyjazdem poznać przynajmniej podstawy języka. Z czasem, nawet i one mogą nie wystarczyć, jeżeli będziemy chcieli pracować na wyższym i bardziej wymagającym stanowisku. Pocieszeniem w tej kwestii będzie fakt, że Norwegowie dobrze potrafią porozumiewać się po angielsku. Jednak o wiele bardziej docenią pracownika, który potrafi posługiwać się ich ojczystym językiem. Słaby angielski i brak znajomości norweskiego niwelują nasze szanse na znalezienie zatrudnienia praktycznie do zera. Około 80% ogłoszeń o pracę na Norweskim rynku wymaga angielskiego, połowa z nich doceni podstawowy norweski.

Jak znaleźć zatrudnienie w Norwegii?

Jeżeli udało Ci się znaleźć zakwaterowanie, a w dodatku znasz już norweski na poziomie komunikacyjnym, skupmy się teraz na kwestii znalezienia pracy. Gdy szukasz jej w ciemno, musisz liczyć się z tym, że pracodawcy niechętnie zatrudniają pracowników, których nie znają, nie znają języka, czy nie mają wszystkich niezbędnych dokumentów. Norweskie agencje pracy również nie są w tej kwestii zbyt pomocne, ponieważ skupiają się w większej mierze na pomocy lokalnym mieszkańcom. Alternatywą będzie zatem skorzystanie z pomocy polskiej agencji pracy. Nie tylko zwiększasz swoje szanse na stałe zatrudnienie. Możesz również otrzymać pomoc w załatwieniu formalności i w procesie poszukiwania pracy. Agencja pracy za granicą pomoże Ci w znalezieniu korzystnych ofert pracy jeszcze przed wyjazdem do Norwegii.

Można również z powodzeniem szukać zatrudnienia będąc jeszcze w kraju, przeglądając oferty pracy za granicą na Poland WorkForce.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *