Zalety wynikające ze znajomości języka hiszpańskiego – poznaj je!

Nauka nowego języka jest wyzwaniem, ale daje też satysfakcję. Ucząc się hiszpańskiego, możesz porozumieć się z większą ilością ludzi i ułatwić sobie podróżowanie po świecie. A co najlepsze? Jest tak wiele sposobów na naukę hiszpańskiego, że nie musi to być tak trudne lub kosztowne jak kiedyś! Oto kilka powodów, dla których można stwierdzić, że każdy powinien nauczyć się hiszpańskiego.

Po pierwsze – więcej osób mówi po hiszpańsku niż po angielsku

Hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, z ponad 400 milionami rodzimych użytkowników. Jako język romański, dzieli wiele podobieństw z francuskim i włoskim. Jest to również jeden z oficjalnych języków wielu krajów na całym świecie – mówi się nim na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy! Hiszpański jest przydatną umiejętnością bez względu na to, gdzie mieszkasz lub podróżujesz – jest kultywowany przez tysiące lat historii i kultury, które sprawiają, że jest ważną częścią globalnej tożsamości.

Oprócz szerokiego zastosowania na wielu kontynentach (a nawet w Twoim kraju), nauka hiszpańskiego otwiera drzwi do możliwości zatrudnienia, które w przeciwnym razie mogą nie być dostępne. Na przykład: jeśli obecnie pracujesz jako urzędnik biurowy, ale chcesz przejść do czegoś innego, jak nauczanie obcokrajowców lub praca w międzynarodowej korporacji… są to świetne opcje dla ludzi, którzy wiedzą, jak dobrze mówić w innym języku!

Po drugie – hiszpański to dobry język na początek, jeśli chcesz się uczyć innych języków

Hiszpański jest językiem romańskim, co oznacza, że ma wiele wspólnych cech z innymi językami romańskimi, takimi jak francuski i włoski. To sprawia, że hiszpański jest dobrym wyborem do nauki, jeśli jesteś zainteresowany dalszą nauką języka.

Nauka hiszpańskiego daje Ci przewagę w nauce innych języków romańskich, ponieważ będziesz w stanie rozpoznać kognaty – słowa, które brzmią podobnie i mają podobne znaczenie w różnych językach. Na przykład, słowo „bonito” oznacza ładny lub kochany w języku hiszpańskim, ale również piękny w języku włoskim. Znając to jedno słowo, możesz porozumieć się z osobami mówiącymi w obu językach!

Po trzecie – ucząc się hiszpańskiego, możesz dowiedzieć się wiele o Hiszpanii i jej historii

Uważamy, że należy podkreślić korzyści z nauki języka hiszpańskiego, ponieważ jest ich wiele!

Możesz nauczyć się wiele o Hiszpanii i jej historii. Hiszpański jest językiem urzędowym w Hiszpanii, która ma bogatą historię sięgającą tysięcy lat. Język hiszpański jest również używany w wielu krajach na całym świecie jako język urzędowy lub jako drugi język od wieków.

Nauka innego języka pomaga ci stać się bardziej otwartym umysłem. Kiedy patrzysz na coś z punktu widzenia innej osoby, pomaga ci to zrozumieć, co myśli, lepiej niż gdybyś tylko mówił w swoim ojczystym języku.

Ludzie, którzy mówią wieloma językami mają tendencję do uzyskania wysokiej płacy pracy w porównaniu z tymi, którzy wiedzą, jak mówić tylko jeden język, ponieważ pracodawcy widzą je jako bardziej wartościowe pracowników z różnorodnych zestawów umiejętności.

Po czwarte – nauka hiszpańskiego pozwoli Ci na czytanie literatury napisanej w języku hiszpańskim

Czytanie po hiszpańsku to świetny sposób na poznanie innej kultury. Możesz czytać dzieła takich pisarzy jak Cervantes, Villalobos i Cortázar. Od tych i innych pisarzy dowiesz się, jak ludzie używają języka. Czytanie po hiszpańsku pomoże Ci również lepiej zrozumieć historię Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

Czytanie po hiszpańsku jest doskonałym sposobem na poprawę umiejętności posługiwania się tym językiem. Pomaga to, gdy czytasz coś napisanego przez kogoś, kogo językiem ojczystym nie jest angielski, ponieważ zmusza to twój umysł do tłumaczenia tego, co czytasz na angielski w tym samym czasie, gdy tłumaczy to na hiszpański dla siebie (lub francuski lub włoski). Oznacza to, że oba tłumaczenia odbywają się jednocześnie – ten rodzaj podwójnego tłumaczenia ułatwia naukę, ponieważ oba języki są utrwalane jednocześnie!

Po piąte – znając język hiszpański łatwiej będzie Ci również porozumieć się z większą ilością osób

Znajomość hiszpańskiego ułatwi Ci również komunikację z większą liczbą osób. Najważniejszym powodem do nauki hiszpańskiego jest to, że jest to drugi najczęściej używany język na świecie. Hiszpański jest językiem urzędowym w 21 krajach, w tym w Hiszpanii i Puerto Rico, a także jest używany przez dużą liczbę ludności w Meksyku i innych częściach Ameryki Środkowej. Ponadto, jest oficjalnym językiem Organizacji Narodów Zjednoczonych i jest nauczany już w szkole podstawowej w całej Europie.

Dzięki wielu różnym dialektom i regionalnym odmianom, nauka hiszpańskiego jest jeszcze bardziej interesująca! Jeśli więc jesteś zainteresowany poznaniem tych różnic kulturowych lub po prostu chcesz w łatwy sposób poćwiczyć angielski, to nauka innego języka może pomóc otworzyć Twój świat jeszcze bardziej niż dotychczas!

Po szóste – ludzie cały czas jeżdżą do Hiszpanii jako turyści

Istotnym powodem, dla którego warto uczyć się hiszpańskiego jest jego popularność jako destynacji turystycznej. Tak wiele osób przyjeżdża do Hiszpanii każdego roku, że język ten stał się dość powszechny wśród osób nie mówiących po hiszpańsku. Jeżeli wybierasz się do Hiszpanii w celach rekreacyjnych lub biznesowych i chcesz się poruszać, nauka podstawowych słówek po hiszpańsku sprawi, że Twoja podróż będzie przyjemniejsza!

Oprócz tego, że Hiszpania jest popularnym miejscem turystycznym, posiada również wiele naturalnych atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata. Są tu piękne plaże na obu wybrzeżach kraju, jak również góry, gdzie można jeździć na nartach lub wędrować w miesiącach zimowych (choć większość Hiszpanów woli się opalać). Jest to również dom dla wspaniałych miast, takich jak Madryt i Barcelona, ze wspaniałymi muzeami sztuki i architekturą. Wszystko to sprawia, że warto uczyć się hiszpańskiego – poznasz zarówno kulturę, jak i naturę!

Po siódme – nauka hiszpańskiego ułatwi Ci komunikację podczas podróży do Hiszpanii

Nauka języka hiszpańskiego pomoże Ci w komunikacji podczas podróży po Hiszpanii. Oto kilka sposobów na to:

– Partner do wymiany językowej.

– Zasoby internetowe – aplikacje mobilne, jak i portale językowe oraz publikowane w sieci nagrania wideo.

– Oglądanie filmów i programów telewizyjnych w języku hiszpańskim z napisami lub bez napisów.

– Słuchanie muzyki po hiszpańsku lub uczenie się piosenek ze słuchu, jeśli masz wystarczająco dobry słuch.

Po ósme – nauka hiszpańskiego przy użyciu technologii jest łatwiejsza niż kiedykolwiek

Istnieje wiele aplikacji i stron internetowych, które mogą pomóc Ci w nauce języka hiszpańskiego. Jednak nic nie pobije osobistego kontaktu z dobrym korepetytorem. Możesz również znaleźć partnerów do wymiany językowej i uzyskać od nich pomoc!

Innym sposobem na naukę hiszpańskiego jest słuchanie podcastów lub oglądanie filmów po hiszpańsku – nawet jeśli jest to tylko odcinek Przyjaciół w Twoim języku ojczystym z napisami.

Ucz się hiszpańskiego, jeśli…

Chcesz podróżować do Hiszpanii lub Ameryki Łacińskiej. Jest to najczęstszy powód, dla którego ludzie uczą się hiszpańskiego – ponieważ chcą pojechać na wakacje i dobrze się bawić! Jeśli to jest Twój cel, to oczywiście zacznij się uczyć od razu! Im szybciej zaczniesz, tym lepiej będziesz się czuł, gdy przyjdzie czas na podróżowanie za granicę.

Jesteś zainteresowany nauką innego języka romańskiego (francuskiego). Chociaż nie jest to konieczne dla każdego, kto chce stać się biegły w obu językach na raz – zawsze można zacząć od jednego najpierw przed przejściem na inny później – to na pewno pomaga, jeśli ktoś nauczył się hiszpańskiego wcześniej, ponieważ daje mu/jej przewagę nad innymi studentami, którzy próbują francuskiego po raz pierwszy kiedykolwiek (i zaufaj mi: nie ma wstydu w zaczynając jako początkujący!).

Znajomość hiszpańskiego a poszukiwanie pracy – podsumowanie

Jeśli szukasz języka do nauki, to hiszpański jest świetnym wyborem. Mówi nim więcej osób niż jakimkolwiek innym językiem na świecie, co oznacza, że zawsze będzie mnóstwo ludzi, którzy pomogą Ci w praktyce. Oznacza to również, że istnieje wiele zasobów dostępnych online lub w książkach i czasopismach, gdzie można znaleźć informacje o tym pięknym kraju i jego bogatej kulturze. Nauka hiszpańskiego może otworzyć nowe drzwi do Twojej przyszłej kariery!

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *