Praca sezonowa we Francji – czego się spodziewać?

Francuski rynek pracy otworzył się na polskich pracowników w 2008 roku. Od tego czasu Polacy mogą znaleźć pracę bez specjalnych pozwoleń i podlegają francuskiemu Kodeksowi Pracy. Francja to kraj, do którego nasi rodacy ochoczo udają się w celu migracji zarobkowej. Szukasz pracy sezonowej we Francji? Koniecznie przeczytaj poniższy wpis. Znajdziesz w nim wszystkie ważniejsze informacje o ofertach sezonowych, zarobkach i pracy tymczasowej we Francji.

Praca we Francji – dla jakich zawodów?

Agencja pracy deleguje polskich pracowników do Francji od wielu lat. Największe zapotrzebowanie odnotować można na wykwalifikowanych pracowników branży budowlanej, takich jak:

  • dekarz,
  • betoniarz,
  • tynkarz,
  • malarz,
  • murarz.

Ludzie czujący się pewnie w tym zawodzie mogą liczyć na pracę od zaraz. Nie brakuje także ofert pracy dla fachowców, takich jak konserwatorzy urządzeń, spawacze, hydraulicy czy elektrycy. Zatrudnienie od zaraz można również znaleźć przy opiece osób starszych, w branży spożywczej i rzeźniczej. Tych, którzy udają się do Francji wyłącznie za pracą sezonową ucieszy fakt, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie w na pomoc kuchenną i pracowników hotelu.

Francja – praca bez języka

Większość ofert pracy we Francji zastrzega sobie znajomość języka francuskiego. Podstawowa znajomość francuskiego przeważnie wystarczy, aby zdobyć zatrudnienie. Największą szansę na znalezienie pracy bez znajomości języka mają pracownicy budowlani, którzy wyjeżdżają całą ekipą. Wystarczy, aby jedna osoba znała francuski i wówczas może pełnić funkcję tłumacza. W innym wypadku pozostaje praca przy zbiorach owoców lub pomocy w kuchni.

Oferty pracy we Francji – gdzie szukać?

Zatrudnienia najlepiej szukać na zaufanych portalach z ogłoszeniami pracy zza granicy. Oferty często można odnaleźć na stronach internetowych agencji pośrednictwa. Polecamy przejrzeć oferty pracy za granicą Poland WorkForce. Można znaleźć tam sporo ogłoszeń, o poszukiwaniu zarówno pracowników sezonowych, jak również stałych.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *