Praca sezonowa we Francji – co musisz wiedzieć?

Znajdź pracę sezonową we Francji, która będzie dla Ciebie satysfakcjonująca!

Od 2008 roku Polacy bez problemu mogą wyjeżdżać do Francji w celu podjęcia pracy sezonowej. Z tego względu ta forma zatrudnienia staje się coraz bardziej popularna. Właśnie od 2008 roku Polacy mogą być zatrudnieni w tym kraju bez ubiegania się o specjalne zezwolenie. Obowiązuje ich także francuski kodeks pracy. Francuscy pracodawcy bardzo cenią sobie polskich pracowników. W ofertach pracy można często znaleźć zapis, że pracodawca chętnie zatrudni właśnie polskiego fachowca.

Praca we Francji – jakich formalności musisz dokonać?

Jeżeli chcesz podjąć pracę sezonową z pomocą polskiej agencji, podpisujesz wtedy  umowę o pracę tymczasową. Taki dokument zawierany jest zazwyczaj pomiędzy trzema podmiotami: agencją pracy, pracownikiem i pracodawcą. Umowa zgodna jest z przepisami francuskimi. Według nich możesz podjąć pracę sezonową maksymalnie na okres 18 miesięcy.

Umowa o pracę tymczasową gwarantuje Ci:

  • Kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ)
  • Druk A1
  • Wynagrodzenie również w trakcie chorobowego
  • Płatny urlop

Praca sezonowa we Francji – jak znaleźć?

W dalszym ciągu najwięcej ofert pracy sezonowej we Francji napływa z branży budowlanej. Francuzi szukają przede wszystkim tynkarzy, murarzy, malarzy, dekarzy i betoniarzy. Jeżeli umiesz solidnie wykonywać takie czynności w dalszym ciągu nie musisz martwić się o posadę w tym kraju. Co więcej, istnieją spore szanse, że zatrudnienie znajdziesz od ręki. Dużo ofert pracy we Francji jest także dla hydraulików, spawaczy, konserwatorów, mechaników samochodowych czy elektryków.

W ostatnich latach odnotowuje się wzrost starzenia się społeczeństwa we Francji. Niestety takie same statystyki tyczą się także wielu państw Unii Europejskiej np. Niemiec, Belgii czy Portugalii.  Z tego względu we Francji nie brakuje ofert pracy dla opiekunów osób starszych.

Jeżeli nie jesteś zawodowo związany z którąś z powyższych branży, nic straconego. Francja to państwo bardzo chętnie odwiedzane przez turystów szczególnie w okresie wakacyjnym. Bez problemu można znaleźć pracę w branży hotelarskiej lub gastronomicznej. Latem we Francji potrzeba o wiele więcej kucharzy, pomocy kuchennej, kelnerów, pokojowych i recepcjonistów niż w pozostałe pory roku. Jak widzisz znalezienie pracy tymczasowej nie jest wcale takie trudne. Sprawdź oferty pracy we Francji i znajdź zatrudnienie!

Wybór agencji pracy tymczasowej – polska czy francuska?

Z usług polskiej agencji pracy możesz skorzystać, zarówno będąc w Polsce, jak i przebywając już na miejscu we Francji. Będąc za granicą wszelkie formalności są realizowane zdalnie. Możesz liczyć na to, że agencja będzie pośrednikiem między Tobą a francuskim pracodawcą. Dzięki temu unikasz wielu problemów i zmartwień.

Jeżeli chcesz znaleźć dobrą ofertę pracy we Francji odwiedź renomowaną agencję pracy tymczasowej. Taka firma pomoże Ci w prosty i bezproblemowy sposób załatwić wszelkie formalności. Warto ją również wybrać dlatego, że ma w tej branży duże doświadczenie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *